Navigácia

Obsah

Fašiangy 2022

Typ: ostatné
.

Fašiangy 2022

 

Vďaka opatreniam z dôvodu pandémie COVID-19 nebolo možné fašiangové obdobie prežiť tak ako  býva zvykom v našej obci.

Maškarný ples sa konal len v materskej škole. V jedno fašiangové ráno detičky prišli do škôlky vyobliekané v nápaditých rozprávkových kostýmoch a maskách. Celý deň sa takto pohybovali, zasúťažili si a tak ako sa patrí vo fašiangovom období –  veselo si zatancovali.

V nedeľu 27.02.2022 po svätej omši prešiel  fašiangový sprievod zložení z muzikantov a  členov FSk Chočanka celou našou obcou. Ľudia vychádzali pred brány príbytkov, zdravili a ponúkali „fašangovníkov“  fašiangovými dobrotami. Veselá hudba a spev sa našou dedinkou ozývali  až do večera.

viď foto: Fotogaléria 2022


Vytvorené: 28. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 5. 5. 2022 09:46
Autor: Správce Webu