"Májová Choča"

„ Májová Choča“

Počas mesiaca „máj“ sme v obci mali niekoľko pekných akcií:

• Stavanie mája , v sobotu podvečer 29.04.2017 o 18.00 hod. sme sa opäť stretli pri stavaní mája. Stalo sa peknou tradíciou, že Chočania sa v tento čas stretnú pred úradom a svojou účasťou umocnia atmosféru pri stavaní mája. Chočankári zaspievali, vínko sa nalievalo a nechýbali ani „Erikine kabáče.“
  • Deň matiek, v nedeľu 7.05.2017 – milým programom svoje maminky, staré mamy a babky pozdravili deti z našej materskej školy a tiež dievčatá zo Street lup  Chyzerovce, ktoré svojím tancom program veľmi pekne doplnili. Slzy „na krajíčku“ mali maminky najmä pri počúvaní piesne v podaní pani vedúcej dievčat z Chyzeroviec, pani Ďurčekovej a jej syna Mareka. Každej maminke bola  pri odchode  venovaná z vďačnosti kvetinka.
  • 14. Chočiansky majáles – tento sa  konal 13.05.2017 v sále kultúrneho domu. V úvode majáles svojím programom otvorili žiaci Základnej umeleckej školy zo Zlatých Moraviec. Do tanca a na dobrú náladu hrali „Masárovci.“
  • XIX.ročník ochutnávky Požitavských vín – dňa 28.05.2017 sa konala odborná degustácia 274 vzoriek kvalitných vín zo širokého okolia. Vzorky hodnotilo 5 odborných komisií. Šampiónom tohtoročných vín sa stalo vínko z Vinidi Báb – Rizling vlašský. Verejná ochutnávka sa konala  3.06.2017, na ktorej boli okrem  šampiónov ocenení aj zakladatelia a dlhoroční členovia miestnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov v Choči. Túto veľmi peknú akciu navštívilo množstvo návštevníkov z celého okolia.
  • Všetkým  organizátorom, pomocníkom – jednoducho tým, ktorí akokoľvek prispeli k výbornému priebehu celej akcie vyjadrujem zo srdca svoje poďakovanie!

Alena Záhoreczová, starostka obce,

Zároveň starostka obce ďakuje spoločnosti Agrospol 5.TM, s.r.o. Tesárske Mlyňany za poskytnutú nezištnú technickú výpomoc pri likvidácii pospilovaných stromov  na cintoríne, ale aj v obci počas úpravy porastu drevín a stromov pod elektrickým vedením.

Ochutnávka vínOchutnávka vín

Vytvorené: 2. 6. 2017