Fašiangy 2017

„FAŠIANGOVÉ OBDOBIE V OBCI“

Počas tohto „ veselého“ obdobia sme mali v obci niekoľko kultúrnych akcií:

11.02.2017 to bol  I. Hasičský ples, ktorý usporiadali členovia DHZ Choča. Veselá nálada a výborná hudba boli zárukou perfektnej zábavy.

17.02.2017 sa opäť v sále kultúrneho domu stretli deti z materskej školy preoblečené za rôzne masky. Nezaostával za nimi ani personál z materskej školy. Každá maska si v tombole vyžrebovala pekný darček. Deti sa dosýta vyšantili a všetci si príjemne posedeli pri malom občerstvení.

25.02.2017 v túto poslednú fašiangovú sobotu sa náš kulturák opäť zaplnil. Účinkovala - tak ako každý rok, FSk Chočanka vo svojom tradičnom pásme „ Fašiangy s Chočankou“ alebo   „ Stretnutie v krčme u Žida.“ Program zahájili naši najmenší pekným pásmom pri šúpaní kukurice. A potom už začali Chočankári, ktorí opäť predviedli pekný program s množstvom nových ľudových piesní, ktoré obecenstvo odmenilo potleskom. Po ich vystúpení sme sa v sále na „batôžkovej zábave“ zabávali ešte do neskorej noci. V nedeľu po svätej omši už „chočankári“ v sprievode kamarátov muzikantov opäť fašiangovali po obci. Vyhrávali a vyspevovali do neskorého popoludnia. Takto dôstojne sme na Choči ukončili fašiangové obdobie.

Fašiangový programVystúpenie detí počas fašiangového programu

Vytvorené: 22. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 22. 3. 2017 00:00